Dynamiek Scholengroep

5 jarig jubileum SOOOOL10-14

22 september 2023

5 jarig jubileum SOOOOL10-14 

We vierden met trots het vijfjarig jubileum van het enige Tienercollege van Limburg. Trots op Horst aan de Maas, want SOOOOL10-14 is van ons allemaal: van het Dendron College, Dynamiek Scholengroep en Yuverta. 
We vieren dus ook vijf jaar nauwe samenwerking in het belang van alle kinderen die dit onderwijs nodig hebben. In de ochtend een feest met alle leerlingen, met een illusionistenshow, allerlei workshops naar keuze en natuurlijk gebak en andere traktaties.  In de middag een onderwijsevent voor onderwijsliefhebbers, onderwijsvormers en hervormers, met heel veel bezoekers uit het basisonderwijs, het voortgezet onderwijs, openbaar bestuur, ouders, ondernemers, de landelijke netwerken etc..  

Rob van Lieshout leidde ons soepel en met humor door ons programma. De gedeputeerde van onderwijs was van de partij en sprak mooie woorden, recht uit haar hart en heel passend bij SOOOOL10-14.  Burgemeester en wethouder ontvingen met haar de eerste exemplaren van ons mooie magazine. Mélanie Monfrance,  onderzoeker aan Maastricht University, deelde kennis vanuit de wetenschap met ons. Het verhaal van de moeder van een thuiszitter die bij SOOOOL volledig tot bloei kwam, eindigde met het lied “Geef mij nu je angst”. Dat kwam binnen! Het publiek deed actief mee met onze jubileumquiz en de makers van het magazine zetten we in het zonnetje. 

Kort samengevat: Alle bezoekers werden deze middag in hoofd en hart geraak door het merkbare resultaat van ons onderwijsconcept. Ze hebben eventjes mogen proeven aan wat SOOOOL10-14 voor de ontwikkeling van jonge mensen betekent. De hoofdrol was namelijk weggelegd voor hen: voor onze leerlingen. Onze leerlingen waren de perfecte gastheer of gastvrouw, ze werkten in keuken en bediening als volleerde horecamensen en zaten bij de bezoekers aan tafel voor een vragenvuur over hun school. Maar de meeste indruk maakten ze door voor een zaal vol publiek spontaan hun persoonlijke verhaal te doen. Dapper en soms met veel emotie. Ook dat mag er zijn, op zo’n dag. 
Wij kijken met heel veel voldoening terug op de viering van ons eerste lustrum.

 

Ons mooie magazine is hier te lezen. 

Terug naar het nieuws overzicht